Patrząc z perspektywy czasu można powiedzieć, że “elektryczna” rewolucja trwa. Jednak czy faktycznie może być więcej za niż przeciw?

Małe miejskie auto z równie dobrym zasięgiem jak przykładowo Tesla? Pamiętam jak szukałam samochodu służbowego, który podoła moim wyjazdom tymi po mieście jak również w trasie. Pierwsza myśl o może Nissan Leaf z racji ceny? Nie do końca.

Małe zwinne auto, które daje możliwość przejechania nawet 300 km
na jednym ładowaniu? Zadajmy sobie pytanie jak jeździmy?

Możliwość wyboru trybu ECO daje nam większe możliwości co do przejechania kilometrów jednak czy właśnie ten tryb jest przeznaczony dla każdego? Tryb ECO zmniejsza zużycie energii, ale znacząco ogranicza dynamikę samochodu. Ja preferuję dynamiczną jazdę i dlatego pasuje mi normalny tryb jazdy.
Zoe w normalnym trybie jazdy jest zwinne niczym “kot” – wystarczy dotknąć pedału gazu i można mieć pewność, że auto natychmiast wyrwie do przodu wyprzedzając Audi na prostej czy ruszając z czerwonego światła.

Nie jestem w grupie osób, które ze stoperem liczą ile zajmie rozpędzenie się do 50 czy 100 km. Jednak co przy mniejszej prędkości? Przyznam,
że jestem z tej grupy kobiet, które dobrze czują się za kółkiem jednak wiedzy nigdy za mało co do podstawowej obsługi czy możliwości jakie daje nam auto. Zatem co z mniejszą prędkością do 30 km/h ?

Auto jest bezgłośne na postoju oraz w czasie jazdy na wyższych obrotach. Jednak przy niskich prędkościach Zoe wydaje charakterystyczne dźwięki tak, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie wejść pod koła samochodu.

Dźwięk ten jest słyszalny dla ucha przechodnia, oczywiście jeśli nie ma on słuchawek i nie zapatrzy się w telefon.

A co z samym wykończeniem? Wiele elementów, w których możemy dostrzec niebieskie dodatki fajnie komponują się z kształtem samochodu. Zamiast typowego wyświetlacza z prędkościomierzem mamy wyświetlacz
z możliwością modyfikacji wyglądu, a do tego panel z nawigacją, multimediami, możliwością podejrzenia pracy silnika – ładowania i pokrętłami do klimatyzacji.

,A co z samym ładowaniem? Ładowanie a raczej pierwsze podłączenie kabli do samochodu i do stacji ładującej jest banalnie proste dzięki odpowiednim guzikom na pilocie więc każdy sobie z tym poradzi. Naładowanie całkowicie rozładowanego samochodu do 100% w warunkach domowych, ze zwykłego domowego gniazdka może zająć nawet 24 godziny.
Jeśli ktoś ma możliwość zamontowania w garażu stacji ładującej może ten czas skrócić nawet do 2,5 godziny! Jednak naprzeciw nam wychodzą bezpłatne miejsca parkingowe ze stref do ładowania jak również miejsca parkingowe w mieście – płatne. Szybkie ładowanie od 20% do 80% zajmie nam około 1 godziny. W sam raz na “ładowanie” w trakcie wizyty
w centrum handlowym. Do tego często bezpłatne!
Podoba się?

Ostatnim pytaniem jakie mogłoby paść czy znalazłam jakieś wady?

Z racji wielu kilometrów, wykonywania tych dłuższych jak i krótszych tras służbowo oraz prywatnie nie poczułam zauroczenia co do foteli. Pomimo fajnie wyprofilowanych boków foteli, ciekawej tapicerce przy dłuższej jeździe mam wrażenie, że są one za miękkie przez co boli mnie odcinek lędźwiowy.


Ponadto niezwykle irytująca jest klamka tylnych drzwi ukryta w słupku. Aby otworzyć drzwi trzeba najpierw odchylić klamkę naciskając ją
w odpowiednim miejscu, a dopiero potem za nią pociągnąć. Dla kobiet
z dłuższymi paznokciami to perspektywa częstych napraw 🙂

Niestety normy spalin są mocno przekroczone więc z czasem producenci będą rezygnować z samochodów spalinowych.

Po więcej informacji zapraszam do odwiedzenia strony:


https://renault.polmotor.pl/nowesamochody/zoe/

11 Odpowiedzi do “A gdyby Renault Zoe mogło zastąpić moją Megane? W końcu ma dobry zasięg i mocny napęd.”

  1. My mamy hybryde Mini i jestesmy bardzo zadowoleni! Polecamy wszystkim zeby zmienic na elektryczny lub hybryde. W malym miescie jedziemy na pradzie przez 35km. Uwazam to za super sprawa w miescie! Mniej tych spalin i wszystkiego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *