Pamiętam jak moje znajome mówiły zobaczysz Miłoszek zacznie chodzić to będzie można zapomnieć o drzemkach. Tak szczerze mówiąc od samego początku był problem z jego spaniem w dzień jak i w nocy.

Czy właśnie jest ten moment kiedy mogę zadać sobie pytanie, czy to już najwyższa pora żeby rozstać się z wózkiem i jego drzemkami w ciągu dnia?

Pamiętam jak około rok temu pierwszy raz widziałam wózek Elodie, zwróciłam na niego uwagę zwg na ich kolorystykę i wzory.


  • waga wózka 9 kg
  • do wagi dziecka 15 kg
  • siedzisko ma wysokość 47 cm
  • koła mają średnicę 16 cm

Poprzednia wersja Elodie miała podwójne kółka z przodu przez co sprawiało to nie mało problemów. Miłoszek rośnie więc prowadzenie wózka z 13,5 kg dzieckiem mogłoby sprawić problemy. Jednak z racji użytkowania wózka w 99 % na nawierzchni typu chodnik/asfalt dobrze się go prowadzi. Podbijanie go na krawężnikach, większych nierównościach nie jest niczym trudnym. Z racji sprawdzenia innego rodzaju rączek w wózku miałam pewne wątpliwości czy będą mi odpowiadały. Odpowiedź jest prosta rączki są bardzo wygodne i wysoko usytuowane – mam prawie 180 cm i jest do ważne czy nie będę musiała się garbić. Zwracam uwagę na szczegóły dlatego raczki powleczone eko skórą są idealnym rozwiązaniem.Pomimo wpiętego organizera do raczek wózka cieszę się, że w wózku mamy pojemny koszyk i kieszonkę na drobiazgi.
Kosz jest spory, jednak jednym minusem jest brak dostępu do niego podczas drzemki dziecka.

Jest to nasz trzeci wózek jednak druga nasza spacerówka. Przyznam, że jest to drugi wózek, który ma idealne rozwiązanie w postaci budki. Moim zdaniem jest idealna! Łatwo się rozkłada, ma kilka możliwości skrócenia budki i dostosowania do warunków pogodowych a co najważniejsze podczas snu dziecka nie słuchać składania jej bądź jej rozkładania.
Po rozłożeniu oparcia do spania- mamy kilka poziomów do spania- po maksymalnym rozłożeniu budki żaden promień słońca nie zaświeci w oczy. Cieszę się, że również w tym wózku mamy okienko z siateczka do podglądania, czy dziecko już zasnęło.Siedzisko jest bardzo duże i wygodne dlatego również większe dziecko będzie czuło komfort siedząc bądź śpiąc w wózku. Siedzisko jest wysokie ma 47 cm i szerokie na 30 cm.
5- punktowe pasy bezpieczeństwa bez problemu przekształcicie w 3-punktowe (sam pas). Oparcie wózka rozkłada się prawie na płasko pociągnięciem uchwytu. Działanie uchwytu jest na tyle ciche, że nie obudzi to dziecka.

Ogromny atut, regulowany podnóżek na kilku poziomach za pomocą obustronnych guzików.

Podsumowując wózek Elodie a raczej produkty samej marki są z pewnością najpiękniejszym i najładniej wykończonym wózkiem jaki miałam. Wózek jest duży i bardzo wygodny dla dziecka również do spania. Jedynym minusem jest kosz na zakupy – do poprawki.

12 Odpowiedzi do “Elodie Details 3.0 czy to dobry wybór?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *