Oczyszczacze powietrza z wieloma dodatkowymi funkcjami stają się coraz to bardziej popularne wśród urządzeń, które stosujemy na co dzień przez nas w domu. Jednak dlaczego właśnie to one zyskują co raz to większą popularność? Odnoszę wrażenie, że rośnie nasza wiedza i świadomość
co do jakości powietrza za oknem w domu jak również w mieszkaniu- trzeba przyznać, że jest naprawdę kiepsko z nim.

Trzeba zastanowić się jak to dokładnie w jaki sposób mamy styczność ze złym powietrzem. Zanieczyszczone powietrze dostaje się do mieszkania
czy domu na wiele sposobów – przez wentylację, w czasie wietrzenia czy po prostu poprzez nieszczelne okna i drzwi. Przykładowo ilość samochodów, które nie powinny być dopuszczone do jazdy jednak jeżdżą i trują nasze powietrze, które jest tak cenne na wagę złota. Szczerze, nie dziwie się,
że oczyszczacze powietrza stają się tak popularne. Mieszkam w Szczecinie od urodzenia jednak decyzja o kupnie własnego oczyszczacza dość długo przeciągałam jednak zmieniło się to kiedy synkowi zaczęła doskwierać
co raz to bardziej alergia. Stad też zaczęłam robić rozeznanie rynku.
Dlatego dzisiaj chciałabym wam przedstawić naszą pomoc domową,
który jest ukojeniem na “alergię”. Dzisiaj opowiem Wam o moich wrażeniach.

Niestety zmagamy się z ogromną ilością chorób i alergii, mój synek również cierpi na alergie spowodowane pyłkami, kurzem i roztoczami. Naszą codzienną zmorą jest poranny katar, który często przechodzi
w choroby układu oddechowego- astma. Nie ważne czy to zima, czy lato, katar jest obecny zawsze.

Technologia w oczyszczaczu VitaShield IPS  powietrze jest filtrowane
w bardzo naturalny sposób, bez zbędnych dodatkowych chemicznych środków. Już bardzo małe cząsteczki o wielkości zaledwie 0,02 um zostają wyeliminowane. Urządzenie to może wyłapać aż do 99,97 alergenów. Drobnocząsteczkowy pył, który jest niewidzialny dla ludzkiego oka jest dla nas najbardziej szkodliwy, wdychany z powietrzem może zaszkodzić małym alergikom. A powietrze  w naszych domach nie jest czyste wręcz odwrotnie jest bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

Technologia NanoCloud, krótko mówiąc jest to wyjątkowa technologia nawilżania, która wykorzystuje naturalny proces parowania zapobiegając powstawaniu białego osadu i mokrych plam.

Oczyszczacz, który natychmiast informuje o stanie powietrza bez zbędnych wertowań stron w instrukcji obsługi ze wskazaniem odpowiedniej kolorystyki:

– jakość powietrza dobra – oznaczenie niebieskie

– jakość powietrza średnia- oznaczenie fioletowe

– jakość powietrza zła- oznaczenie buraczkowe

– jakość powietrza bardzo zła- oznaczenie czerwone

A jaki kolor ma powietrze  w Twoim domu? 

Zanieczyszczenia powietrza z zewnątrz mogą łatwo przedostać się do domu przez otwarte drzwi i okna. Naturalna wentylacja przepuszcza do powietrza alergeny i cząsteczki pyłu zawieszonego PM2.5, które współtworzą smog.

Oczyszczacz dostarcza nam świeże powietrze dzięki bardzo grubemu filtrowi NanoProtect Hepa. Urządzenie to może skutecznie oczyścić powietrze w pomieszczeniu w zasięgu do 37 m2, dostarczając czystego powietrza do 600 ml/h- jest w stanie wyłapać prawie wszystkie szkodliwe wirusy, gazy, dym z papierosów i inne szkodliwe cząsteczki.

O stanie filtrów powiadomi odpowiedni symbol na panelu sterowania. Jeśli filtr wstępny nie zostanie wyczyszczony, a filtry węglowe i NanoProtect HEPA nie zostaną wymienione, po jakimś czasie urządzenie się wyłączy, gdyż oczyszczanie przestanie być efektywne. Dzięki temu masz pewność, że zawsze oddychasz czystszym i zdrowszym powietrzem. 

F0 – Wyczyść filtr wstępny (zalecane co tydzień)

F1 – Wymień obrotowy filtr nawilżający NanoCloud (FY3435) 

C7 – Wymień filtr z aktywnym węglem (FY2420)

A3 – Wymień filtr NanoProtect HEPA (FY2422)

Automatyczne utrzymanie stałego nawilżenia współgra z inteligentnym czujnikiem nieustannie monitoruje wilgotność powietrza i automatycznie utrzymuje jego stałe nawilżanie w pomieszczeniu. Wystarczy wybrać preferowany poziom – 40%, 50% lub 60%. Można też wybrać tryb automatyczny, a nawilżacz sam dopasuje odpowiednie nawilżenie.


Dodatkowo co najważniejsze w oczyszczaczu mamy dodatkową funkcję “blokada rodzicielska”, która uniemożliwi przypadkową zmianę ustawień oczyszczacza przez dziecko. Wiem, że mam pewność, że urządzenie będzie pracowało zawsze według moich preferencji.

Co z dodatkowymi funkcjami tj. Air Matters?
Dzięki możliwości zainstalowania aplikacji ze sklepu Google / Apple Store na telefonie zdalnie sterujemy i kontrolujemy powietrze z domu i z zewnątrz.

Aplikacja Air Matters umożliwia zdalne sterowanie oczyszczaczem, informuje o aktualnym poziomie zanieczyszczenia powietrza, poziomie pylenia oraz jakie aktywności danego dnia nie są zalecane.

Trzeba przyznać, że Philips jest po prostu ładny. Dopasuje się do każdego pomieszczenia, a biorąc pod uwagę fakt, że aby dobrze spełniał swoje funkcje, powinien stać pośrodku, wygląd ma o wiele większe znaczenie.Oczyszczacze albo będziesz przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia, albo powinieneś kupić kilka mniejszych, na co też trzeba zwrócić uwagę, podobnie jak na tryby pracy i… poziom generowanych decybeli.


11 Odpowiedzi do “Moja recenzja – oczyszczacz PHILIPS AC3829/10 z funkcją nawilżania”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *